مشخصات فردی و زندگینامه
نام:علی
نام خانوادگی:جدیدبناب
پست الکترونیک:alijadidbonab@yahoo.com
آدرس وب سایت:http://www.gadidbonab.blogfa.com
نخصص ها:تاریخ و سیره ، علوم سیاسی ، الهیات و معارف اسلامی

زندگی نامه

بنده در سال 1349 در بناب جدید به دنیا آمدم. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در آنجا تمام کردم. متوسطه را در سال 1368 در رشته ریاضی فیزیک در دبیرستان شهید سیدزاده مرند خواندم و همان سال وارد حوزه علمیه قم شد.

دروس سطح 1 را تا پایان لمعتین در مدرسه علمیه معصومیه قم گذراندم و برای ادامه دروس حوزه مکاسب و رسائل و کفایه را در مدرسه آیت الله گلپایگانی از اساتیدی چون حجج اسلام و المسلمین آقایان: وجدانی فخر؛ سیدمحمد موسوی؛ تهرانی؛ قلی پور؛ حسینی بوشهری تلمذ کردم.

پس از اتمام سطح به مدت سه سال در درس خارج آیات: فاضل لنگرانی؛ مکارم شیرازی؛ سبحانی تبریزی؛ شیخ جواد تبریزی شرکت کردم.

در کنار دروس حوزوی از سال 1374 وارد موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) شدم و در سال 1379 از پایان نامه خویش با عنوان (کارشکنی های یهود در عصر پیامبر) با امتیاز عالی دفاع کردم و در همان موسسه فعالیت های پژوهشی هم داشتم که نتیجه دو کتاب تالیفی به نام (تحلیلی بر عملکرد یهود در عصر نبوی) تا مرحله چاپ پنجم و (عملکرد صهیونیسم نسبت به جهان اسلام) تا چاپ سوم بوده است و کتاب اول حائز رتبه و مقام در کتاب سال دانشجویی هم بوده است.

از سال 1380 به دلیل تک فرزندی و نیاز والدین به حضور اینجانب براساس مشورتی که با اساتید بزرگوار انجام دادم به شهرستان مرند برگشتم و همزمان با مسئولیت سازمان تلیغات اسلامی مرند در دانشگاه و حوزه نیز تدریس داشتم. در سال 1385 به عنوان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجانشرقی منصوب شدم و در سال 1386 به دلیل علاقه وافری که به تدریس داشتم و مسئله هیئت علمی در دانشگاه هم موافقت شده بود؛ از اداره تبلیغات اسلامی استعفا دادم و متن استعفا را به دانشگاه و معاونت محترم اساتید تقدیم کردم و از مهر 1386 به عنوان هیئت علمی دانشگاه تربیت معلم آذربایجان و مدیر گروه معارف اسلامی منصوب و کارم را شروع کردم.

همزمان از سال 1386 عضو شورای فرهنگی دانشگاه نیز بوده و هستم و همچنین به مدت یک سال است که به عنوان عضو کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه هستم و از سال 1388 به عنوان عضو کارگروه علوم انسانی دفتر نخبگان استان و عضو اتاق فکر صدا و سیمای استان نیز هستم و همچنین عضو هیئت نظارت بر چاپ و نشر کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده و در همایش های متعدد به عنوان استاد داور در عرصه های پژوهشی فعالیت دارم.

تاکنون ده ها مقاله و کتاب و مصاحبه علمی در زمینه های مختلف چاپ شده و برخی در شرف چاپ می باشد.

هم اکنون نیز علاوه بر تدریس در دانشگاه تبریز و تربیت معلم آذربایجان؛ با حوزه های علمیه برادران و خواهران(سفیران هدایت؛ الزهرا؛ صادقیه) همکاری می کنم.