یهود و صهیونیسم
47 بازدید
موضوع: ادیان و مذاهب
مصاحبه کننده : خبرنگار
محل مصاحبه : دانشگاه
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری شبستان
تعداد شرکت کننده : 0

استان ها: مولف كتاب تحلیلی بر عملکرد یهود در عصر نبوی گفت:‌ تسلط صهيونيزم بر مسائل فرهنگي جهان گسترده و قابل توجه است.

حجت الاسلام علي جديد بناب مديركل سابق تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي و مولف كتاب تحلیلی بر عملکرد یهود در عصر نبوی، در گفت و گو با خبرنگار شبستان ضمن اعلام خبر تجديد چاپ اين كتاب، به تحليل نقش يهود و صهيونيزم در تحولات عمده جهاني پرداخت.

وي با اشاره به نقش گسترده يهود در تاريخ صدر اسلام اظهار داشت: در كتاب تحلیلی بر عملکرد یهود در عصر نبوی كه اخيرا تجديد چاپ شده است به تحليل دقيق و محتوايي عملكرد قوم يهود در تحولات صدر اسلام پرداخته شده است.

محقق و مولف عرصه صهيونيزم پژوهي از فعاليت هاي تحقيق جديد در اين زمينه خبر داد و افزود: تاليفات و تحقيات جديد در اين زمينه نيز در صورت اتمام و آماده شدن در اختيار عموم قرار خواهد گرفت.

مديركل سابق تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي با اشاره به نقش‌آفريني قوم يهود در تاريخ جهاني و در طي قرون متمادي تصريح كرد: يهود بنا بر مستندات موجود نقش خاصي در تحولات سياسي و فرهنگي به خصوص در قرن اخير داشته است.

حجت الاسلام علي جديد بناب خاطر نشان ساخت: تسلط صهيونيزم بر مسائل فرهنگي جهان گسترده و قابل توجه است كه اين نقش آفريني به صورت مستقيم و غير مستقيم در رسانه هاي مطرح جهاني و عملكرد دولت هاي زير نفوذ اين قوم متجلي شده است.

وي با اشاره به نفوذ گسترده صهيونيزم بر دولت هاي بزرگ جهاني اظهار داشت: ‌امريكا به عنوان قوي ترين دولت جهان همواره تحت تسلط صهيونيزم بوده است.

مديركل سابق تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي گفت:‌ معدود روساي جمهور امريكا كه در تاريخ اين كشور بيش از هفت نفر نمي باشند با عدم تبعيت از سياست هاي پشت پرده صهيونيزم ناموفق بوده و در معرض حذف يا ترور قرار گرفته اند.

حجت الاسلام علي جديد بناب جان اف كندي و بيل كيلينتون و اوبامارا از جمله اين افراد برشمرد و افزود: كندي در نهايت توسط صهيونيزم ترور شد و كيلينتون نيز در پشت پرده تسليم سياست هاي اسرائيل گرديد تا به رسوايي اخلاقي وي سرپوش گذاشته شود.

مولف كتاب تحلیلی بر عملکرد یهود در عصر نبوی با اشاره به سابقه دشمني يهود و صهيونيزم با اسلام تصريح كرد: اين دشمني ها با جهان اسلام در قالب هاي متنوع ادامه دارد و حمايت از فرق ضاله اسلامي از اين نوع است.

پايان پيام/