آسیب شناسی فرهنگ مهدویت
51 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : خبرنگار
محل مصاحبه : دانشگاه
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : اینده روشن
تعداد شرکت کننده : 0

حجت الاسلام جدید بناب در گفت و گو با خبرگزاری آینده روشن گفت: طی جلسات متعدد و برنامه ریزی های به عمل با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استانداری جشن های متعددی بمناسبت نیمه شعبان در مرکز استان و شهرستان های برگزار خواهد شد.

وی گفت: امسال برنامه های اعیاد شعبانیه با جذابیت و تنوع بیشرتی برگزار خواهد شد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی و همکاری نهادهای اجرایی استان در زمینه برگزاری جشن های شعبانیه را خوب ارزیابی کرد وافزود: غالبا دستگاه های اجرایی استان علاقمند هستند که فرهنگ دینی به شیوه مطلوبی ترویج شود و تا مجال همکاری خوبی داشته اند.

وی گفت: با تشکیل یک شورای فرهنگی در زمینه گسترش فرهنگ مهدویت تلاش می کنیم و با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها برنامه های مطلوبی را خواهیم داشت و در همین زمینه نیز تاکنون گفتمان ها و نشست هایی را برگزار نموده ایم که نمونه بارز آن برگزاری طرح تفکر دینی بمناسبت سال پیامبر اعظم (ص) بوده است.

حجت الاسلام جدید بناب گفت: اگر فرد موقعیت خودش را به نحو مطلوب بشناسد و بداند که فلسفه وجودی آن چیست، مبدا و مقصد کجاست، در این صورت احساس نیاز به فردی که بتواند او را به این مقصد راهنمایی کند پیدا خواهد شد و این یقینا مصداق بارز واعلای وجود نازنین بقیه الله الاعظم خواهد بود.

وی اقدامات صورت گرفته در زمینه گسترش فرهنگ مهدویت در جامعه را کافی ندانست و افزود: لازم است بیش از این ها به این مسئله توجه شود و وظیفه هر فردی به عنوان سرباز آقا امام زمان (عج) و ما متولیان امر است که چندین برابر وضعیت موجود تلاش کنیم و کارهای مطلوبی با برگزاری نشستهای تخصصی در حضور متخصصین و ارباب فن داشته باشیم.

حجه الاسلام جدبدبناب گفت: یقینا اگر ما بتوانیم حضرت مهدی (عج) را آن گونه که باید، به نسل کنونی و نسل های آینده معرفی کنیم بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد و لازمه این امر آسیب شناسی وضعیت و فرهنگ موجود و ترویج شایسته و مطلوب فرهنگ مهدویت است.

وی با اشاره به سخنان ریاست جمهوی در سازمان ملل متحدد در زمینه مهدویت گفت: این امر سبب می شود دیگران به نوعی در هاله ای از تفکر و اندیشه فرو روند که این فرد کیست که مقام رسمی یک کشور در مقابل او اظهار عجز می کند و می تواند نتایج مطلوبی به همراه داشته باشد به شرطی که ما بتوانیم در سطح جهان با آشنایی به مبانی اسلامی نیاز آن ها را مرتفع کنیم و جواب سوالات آن ها را به شیوه معقول و منطقی ارائه دهیم.