فرهنگ انتظار
56 بازدید
مصاحبه کننده : رزازی بروجنی
محل مصاحبه : اداره کل تبلیغات اسلامی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : سایت قطره
تعداد شرکت کننده : 0

حجت‌الاسلام و المسلمین علی جدید بناب مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با آینده روشن در خصوص نام‌گذاری امسال گفت: هدف از این نام‌گذاری ایستادگی در مقابل برنامه‌های دشمنان اسلام و به ویژه صهیونیسم و خنثی نمودن توطئه‌ها و ترفند‌های آنان است.

وی در خصوص نقش اتحاد در جلوگیری از تحریف فرهنگ انتظار گفت: یکی از مسائل اصلی در فرهنگ تشیع، مسئله انتظار است و در حالی که صهیونیسم توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته و با ایجاد نفاق و دودستگی و تفرقه‌افکنی سعی در ایجاد اختلاف بین گروه‌های تأثیرگذار جامعه دارد، باید انسجام اسلامی و اتحاد بین گروه‌های مختلف در مقابل توطئه‌های آنان ایستادگی نمود.

حجت‌الاسلام جدید بناب افزود: همه ادیان و فرقه‌ها به نوعی به مسئله انتظار اشاره نموده‌اند و می‌توان گفت مسئله انتظار در همه ادیان آسمانی مشترکاتی دارد که اگر این مشترکات به شکل مطلوب استخراج و فرهنگ‌سازی گردد، می‌تواند نویدی برای ایجاد اتحاد ملی و انسجام اسلامی فراهم آورد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی وظیفه مسئولین فرهنگی را در نگهبانی از فرهنگ انتظار خطیر دانست و خاطرنشان کرد: اولین گام برای حفظ و نگهبانی فرهنگ انتظار اتحاد مسئولین فرهنگی است.

وی گفت: مسئولین فرهنگی باید اصول کلی نظام و فرهنگ اسلامی را در نظر داشته باشند و با ایجاد وحدت رویه و انسجام در عرصه‌های مختلف فرهنگی و زمینه لازم برای گسترش فرهنگ قرآنی و اهل‌بیت(ع) را فراهم سازند.

حجت‌الاسلام علی جدید نباب برنامه‌های انجام گرفته سال گذشته سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در حدود 200 گفتمان کارگاهی و 100 گفتمان عمومی در دانشگاه‌ها، مساجد و مدارس استان با حضور اساتید و دانشمندان برجسته‌ استانی و کشوری برای رفع شبهات دینی و پاسخ‌گویی به سوالات برگزار شده که بسیار تأثیرگذار بوده است.

وی افزود: هم‌چنین در رابطه با تشکل‌های مردمی مذهبی از قبیل هیئات، انجمن‌های اسلامی، مراکز فرهنگی و قرآنی گام‌های بسیار موثری برداشته شده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی از ساماندهی مساجد در سال جاری خبر داد و افزود: در سال گذشته برخی از طرح‌ها به صورت آزمایشی اجرا شد که امسال استمرار پیدا خواهد کرد.

وی گفت: ساماندهی مساجد و ترویج فرهنگ دینی از طریق مساجد، فعال کردن کانون‌های فرهنگی و مراکز فرهنگی در مساجد و تشکیل بانک اطلاعات مداحان، روحانیون، مبلغین و مبلغات و مراکز و انجمن‌ههای فرهنگی اسلامی و برگزاری همایش‌های دینی از برنامه‌های این سازمان در سال جاری خواهد بود.